loading.gif
mobile-banner-bg

Yapay Zekâdan, Oyun Geliştirme ve Medyaya “360 Vizyon Gelişim Merkezi” Açılıyor

...
18 Aralık 2023 - Pazartesi

Beykozlu çocuk ve gençleri güncel teknolojik becerilerle donatacak, yeni nesillerin bilişim, medya ve kültür sanat alanlarında yeteneklerini keşfederek yenilikçi ve girişimci yönlerini geliştirecek, “360 Vizyon Gelişim Merkezi” yakında kapılarını açıyor.

Beykoz Belediyesi tarafından kurulan “360 Vizyon Gelişim Merkezi” bireye kültürel, bilişsel, sosyal ve teknoloji tabanlı beceriler kazandırmayı, geleceğe yönelik yeni istihdam fırsatlarını keşfetmeyi; çocuk, genç ve aileler için sürdürülebilir bir gelecek tasarlamayı amaçlıyor.   

Proje ve Fikirlere Destek

Kavacık Yaşam Merkezi içinde çok yönlü ve yenilikçi bir tasarımla hazırlanan merkez, gençlere uzman eğitmenler, ustalar ve rehberlerin eşlik ettiği; “Rota 360”, “Saha 360”, “Atölye 360,” “Stüdyo 360” ve  “Sahne 360” ofisleriyle hizmet verecek.

İlçedeki gençleri “Merkezi’nde Sen Varsın” mottosuyla destekleyecek 360 Vizyon, proje ve fikir sahibi katılımcılar için başvuru ve uygulama platformu olacak.

Hayatın farklı alanlarına ve ilçeye dair projeleri olan gençler, merkeze başvurarak fikirlerini hayata geçirme imkânı bulacak, orijinal, uygulanabilir ve topluma yararlı projelere finansal destek de sağlanacak.

Bilişim, Sanat ve Medya Atölyeleri

Merkeze başvuran gençlere öncelikle “Rota 360” Ofisi bünyesinde yeteneklerini keşfetmeye yönelik bireysel, eğitimsel ve mesleki rehberlik verilecek.

Uzmanlarla yeteneklerini keşfedecek gençler bilişim, medya ve kültür sanat alanlarında ücretsiz atölyelere katılacak.

Atölyelerde kendilerini geliştiren ve güncel teknolojilerle tanışan gençler hayata ve geleceğe daha donanımlı hazırlanacak.

360 Vizyon, öğrenci gruplarına ve uzaktan çalışanlara ücretsiz ofis ve toplantı imkânı da sunacak.

Proje Takımları Kurulacak

Yetenekli gençlerden kültür-sanat ve bilişim alanlarında teknolojik ve sürdürülebilir proje takımlarının kurulması sağlanacak.   

Bilişim Proje Takımları arasında Robotik Kodlama, Mobil Uygulama Geliştirme, Arayüz Tasarımı, Yapay Zekâ, Artırılmış Gerçeklik,  Web Geliştirme, Oyun Geliştirme, 3D Modelleme yer alacak.

Kültür- Sanat Proje Takımları ise Müzik, Görsel Sanatlar,  Sahne Sanatları,  Kültür Sanat Yönetimi, Yorumlama ve Seslendirme,  Senaryo Takımı,  İçerik Editörlüğü alanlarında oluşturulacak.

Dijital Çağı Yakalayın! 

Merkeze başvuran gençlerin üretken yanlarını, eleştirel düşünme, sorun çözme, takım çalışması yapma, etkili iletişim ve sunum yapma becerilerini geliştirmeye yönelik atölye çalışmaları da yapılacak.

Dijital çağının ihtiyaçlarına uygun belirlenen atölye çalışmaları sosyal medyadan girişimciliğe, medya okur-yazarlığından dijital pazarlama ve etkili iletişime geniş bir yelpazede gerçekleşecek.

Stüdyo 360 ile Sahne Gençlerin

“Stüdyo 360” kapsamında gençlere dijital üretim yapabilecekleri Kurgu/Montaj, Green Box, Sosyal Medya, Stop Motion, Podcast, Ürün ve Model Fotoğrafçılığı alanında eğitimler verilecek.

Merkez Açılacak Youtube kanalıyla gençlerin geniş kitlelere ulaşması sağlanacak.