loading.gif
mobile-banner-bg

Başkan

63d8a83b7a5f8.png
Osman Nuri KABAKTEPE
AK Parti İstanbul İl Başkanı

1970 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu.

1988 yılında Fatsa İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi.

1993 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

1997 yılında Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak bir süre öğretmenlik yapan Osman Nuri Kabaktepe, bir dış ticaret şirketinin kurucu ortaklarındandır.

Osman Nuri Kabaktepe, Millî Gençlik Vakfı Bursa İl Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Refah Partisi Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanlığı yaptı ve Fazilet Partisi’nde çeşitli kademelerde görev üstlendi.

Saadet Partisi’nde Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptı. Kurucu Başkanı da olduğu Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

2016 yılında Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi - Başkan Vekili görevlerinde bulunmuştur.

Osman Nuri Kabaktepe’nin, “An’a Düşen Notlar”, “Dil Felsefesi”, “Akkirmani’nin İklil Et-Teracim Adlı Eserinin Felsefi Değeri”, “Yaşam Kalitesi Kent Endekslerinin İncelenmesi: Yeni Bir Endeks-Gösterge Önerisi”, “Kentsel Etik Bağlamında Meslek Etiği”, “Edebiyatta Mekan Kullanımına Dair Örnek İnceleme: Begümün 500 Milyonu”, “Erguvan Mahallesi Kentsel Planlama ve Tasarım Yöntemi Çalışma Raporu”, “Geleneksel Bursa Evleri” adlı çalışmalarda imzası bulunmaktadır.

24 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Kabaktepe, Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÖYLE BİR KAZANACAĞIZ Kİ HİÇ KİMSE KAYBETMEYECEK

14 Ağustos 2001’de “Aydınlığa açık karanlığa kapalı” parolasıyla yola çıkan AK Parti milletin bağrından çıkmış, gücünü milletten alan bir partidir.

Herkesçe malumdur ki, yirmi yılı aşkın bir süredir verilen mücadele şanlı zaferlerle ve tekrar edilmesi zor başarı hikayeleri ile doludur.

AK Parti, ayrım yapmadan, ötekileştirmeden, insanı merkeze alarak yaptığı destansı hizmetler ile tarihi bir zihin ve hizmet devriminin somutlaşmış hali olmayı başarmıştır. AK Parti Türkiye’de sessiz devrime imza atmıştır.

Nice aşılamaz denilen engeller, bozulamaz denilen tuzaklar, yıkılamaz denilen vesayetler, çözülemez denilen kumpas ve darbe girişimleri Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bir bir ortadan kaldırılmıştır.

Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de vermiş olduğu mücadele dünya milletlerine de örnek olmuş Türkiye Dünya’da da umudun sembolü olmuştur. Bu haliyle sadece Türkiye’de değil gönül coğrafyamızdaki milyonlarca insanı hayata bağlamaktadır.

AK Parti’nin vatanımızda doğurduğu güneş tüm dünya ufuklarında da tulu etmiştir.

Bu yüzden diyoruz ki 2023’te de öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek.