loading.gif
mobile-banner-bg

Temayül Yoklaması Rekor Katılımla Gerçekleşti

...
25 Mart 2023 - Cumartesi

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için partimize aday adaylık başvurusunda bulunanlar için temayül yoklaması yapıldı. Rekor katılımın olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki, "İlgiden dolayı mutluyuz, teşekkür ediyoruz" dedi.

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için AK Partimizde aday adaylık süreci tamamlandı. Ardından temayül yoklaması yapıldı. Hem milletvekilliği aday adaylığında hem de temayül yoklamasına katılan teşkilat mensuplarımızın sayısında rekor kırıldı.

"İSTANBUL İÇİN 1.721 BAŞVURU YAPILDI"

Konuya ilişkin İl Başkanlığımız'da basın açıklaması yapan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki şunları söyledi; "Bugün burada 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için temayül yoklamasını yapıyoruz. Partimizin senelerdir gelenek haline getirdiği, hangi milletvekilini görmek istiyorlarsa onun lehine işaret buyurdukları bir seçimdeyiz. Çok yoğun bir ilgi var, 8 bin 500 kişiye yakın İstanbullu hemşehrimiz burada oy kullanmak için bize müracaat etti. 1. ve 3. bölge şu ana kadar yüzde 90 civarında oylarını kullandı. Biraz sonra da 2. bölge oyunu kullanacak. Bir başka rekor da özellikle milletvekili olmak isteyen arkadaşlarımızın sayısı. Şu ana kadar teşkilatımıza İstanbul için bin 721 kişi milletvekili olmak için müracaat etti. Arkadaşlarımız bu müracaatlarını yaptılar, teşkilat mensubu arkadaşlarımız da ne düşündüklerini içeride beyan ediyorlar" ifadelerini kullandı.

"YOĞUN İLGİDEN DOLAYI MUTLUYUZ"

'En yüksek müracaatların olduğu bir dönem yaşıyoruz' diyen Özhaseki, "İl ve ilçe yönetim kurulundaki arkadaşlarımız, ana kademede olduğu gibi gençlik ve kadın kollarındaki arkadaşlarımız, meclis üyelerimiz oylarını kullanıyorlar. Ayrıca mahalle başkanlarımız da bu konudaki iradelerini ortaya koyuyorlar. Şu ana kadar belki de İstanbul için en yüksek oranda oy kullanma gerçekleştiği gibi en yüksek müracaatların da olduğu bir dönem yaşıyoruz. Bu ilgiden dolayı da son derece mutluyuz, hayırlı olmasını diliyorum. Sabah 10.00'da başladık, en son teşkilat görevlisi kardeşimiz oyunu kullanana kadar da oylama devam edecek."