loading.gif
mobile-banner-bg

Sıcak Sofralar Tekrar Kuruluyor

...
14 Mart 2023 - Salı

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca başlatılan "Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti" ve İl Kadın Kolları Başkanlığımızca düzenlenen "Elimin Emeği Gözümün Nuru" kampanyaları kapsamında deprem bölgesine 2 yardım tırı gönderildi.

Türkiye’yi sarsan asrın afetinin yaralarını sarmak için devlet-millet el ele gayret ediyor. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız da depremzedelerin yeniden yuva kurmalarına destek olmak amacıyla “Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun” sloganıyla mutfak seti yardım kampanyası başlattı. İl Kadın Kolları Başkanlığımız da depremzede kadınlara katkı sağlamak amacıyla “Elimin Emeği Gözümün Nuru” kampanyası gerçekleştirdi. Her iki kampanya kapsamında 2 TIR dolusu yardım malzemesi toplanarak bölgeye gönderildi.

İl Başkanlığımız’dan yola çıkan tırların uğurlama töreninde basın mensuplarına açıklama yapan İl Kadın Kolları Başkanımız Rabia İlhan, şunları kaydetti:

"Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından başlatılan ve 70 ilimizin de katılımıyla desteklenen 'Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti' kampanyası ve aynı tarihlerde İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından kadınlarımızın kişisel ihtiyaçlarını karşılamak ve Kardeşlik Mektupları ile bağlarımızı kuvvetlendirmek amacıyla başlatılan 'Elimin Emeği Gözümün Nuru' kampanyası için toplandık.

YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ

Kampanyalar kapsamında, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak, ilçe ve mahalle teşkilat mensuplarımızın da destekleriyle hazırladığımız 7 bin adet Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti kolisi, 7 bin adet Elimin Emeği Gözümün Nuru kolisi ve 75 adet oyuncak kolisini deprem bölgesine gönderiyoruz. İstanbul İl Kadın Kolları Teşkilatı olarak 7 bin çadırı ziyaret edip kolilerimizi kardeşlerimize ulaştıracak ve kardeşlik hukukumuzu kuvvetlendireceğiz. Bu zor günleri hep birlikte atlatacak, yaralarımızı birlikte saracağız."

Açıklamanın ardından "Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti" ve "Elimin Emeği Gözümün Nuru" setlerinin yer aldığı 2 yardım tırı, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere törenle uğurlandı.