...

İl Başkanımız Kabaktepe Yaralı Madencileri Ziyaret Etti

...
08 Şubat 2023 - Çarşamba

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Bartın’daki maden ocağında meydana gelen patlamada yaralanan işçileri tedavi gördükleri, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde ziyaret etti. Yaralı işçilere ve ailelerine geçmiş olsun temennilerini paylaşan İl Başkanımız Ka

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde tedavileri devam eden yaralı madencileri ziyaret etti. Hastane çıkışında açıklamada bulunan Kapaktepe, “Yaralı kardeşlerimizin kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.” dedi.

Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlamanın ardından Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne getirilen yaralı madencilerin tedavileri sürüyor. İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, hastanede tedavisi devam eden madencileri ziyaret etti. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit'ten yaralıların statusu hakkında bilgi alan Kabaktepe, daha sonra ailelerle görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kabaktepe, “Öncelikle milletimizin başı sağ olsun. Bartın'da meydana gelen kazada şehit olan 41 madencimize Allah rahmet etsin. Bartın'ımızın, şehit ailelerimizin, milletimizin başı sağ olsun. Kazanın olduğu gün yaralı 6 madencimiz Çam ve Sakura Hastanesi'ne getirildi. Yaralılar burada tedavi altında. Konuyla alakalı hastane başhekiminden bilgi aldık. Tıbbın getirdiği imkanlar dahilinde her türlü tedbir ve her türlü uygulama yapılıyor. Yaralı kardeşlerimizin kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Bu günler aynı zamanda bizim dayanışmamızı sağlayan acıları paylaşarak hafifleteceğimiz, birbirimize destek vereceğimiz günlerdir. Sabır ışığıyla hem dayanma gücümüzü hem de bu ve benzeri olayların yaşanmaması için atılması gereken adımlar noktasında önemlidir. Gerekli tedbirleri bugüne kadar almaktan çekinmeyen bakanlıklarımız ve kurumlarımız bundan sonra da bu olayın vesilesiyle yapılacak araştırmalar, incelemeler neticesinde her türlü adımı atmaktan, her türlü tedbiri almaktan da çekinmeyecektir. Burada 40'ın üzerinde Bartın'dan gelen hasta yakını var. Onların hastaları beklerken geçirdikleri süreyi güzel geçirmeleri için elimizden geleni yapacağız. Millet olarak bu süreci en iyi şekilde atlatacağımızı düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız dün Bartın'da yaptığı açıklamalarda bu konu ve benzeri konularla ilgili görüşlerini ve yapılacak adımlarla ilgili işaretleri de vermiş oldu. Tekrar baş sağlığı diliyoruz. Rabbim şifa versin” dedi.