loading.gif
mobile-banner-bg

Gelecek Partisi’nden İstifa Etti AK Parti’ye Katıldı

...
23 Mart 2023 - Perşembe

Gelecek Partisi’nden istifa ederek AK Parti ailemize katılan Avcılar Eski İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve yönetiminin parti rozetlerini İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe taktı.

PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu örtülü destek vermesi gerekçesiyle Gelecek Partisi Avcılar İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve yaklaşık 20 kişilik parti yönetimi istifa etti. AK Parti ailemize katılma kararı alan partililere rozetlerini İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe taktı. 

YENİ KATILIMLAR DEVAM EDECEK

Avcılar İlçe Başkanlığımız’da partiye katılım töreni düzenlendi. Törende konuşan İl Başkanımız Kabaktepe, “Hiç kimse bu memlekette Kürt'ü de, Türk'ü de, Laz'ı da, Çerkez'i de, Arap'ı da birbirine düşman edemeyecek. Hep beraber kardeş olduğumuzu, hep birlikte olduğumuzu, öyle bir kazanacağız ki hiç kimse kaybetmeyecek. AK Partimiz, kıymetli kardeşlerim, bir bölgenin bir sitenin efendim kıyının, köşenin, ortanın değil. AK Parti Türkiye'nin partisidir. Türkiye bölgesel ve küresel güç anlamında geldiği bu noktadan geriye gitmeyecek, onların bu gelişleri bize daha da çok moral verecek, güç katacak” diye anlattı.

Kimliğimizi, kişiliğimizi, karakterimizi ortaya koyan vatanı vatan yapan temel ilkelerin üzerinde bir siyaset yaparız. Ama o temel ilkelere dair tartışmayı, o temel ilkelere sarsılmasına dair en ufak bir efendim girişime müsaade etmemeyi başarmamız lazım. Yani şimdi biz muhafazakara ve dinlere karşı değiliz. Biz DEAŞ'e karşıyız. Teröre karşıyız. Biz sosyal demokratlara karşı değiliz. Efendim A, B, C'de şeyine karşı değiliz. Biz DHKP-C'ye karşıyız. Terörist olduğu için karşıyız. Teröre bulaştığı için karşıyız. Bizim Kürt kardeşlerimizle bir sorun yok. Ama biz PKK'ya karşıyız. YPG, PYD bilmem ne, bir sürü ad veriyorlar, hepsine karşıyız. Kim elini silah alıyorsa, kim masumu öldürüyorsa, kim bu topraklar üzerinde hesap yapıyorsa hepsi karşısında A, B, C'ye de ayırt etmeden bizi karşısında bulacak. Ömrümüzü buna feda etmeye de hazırız, her şeye hazırız. Ama bu kardeşliği hep beraber de sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

VEBALİN BİR PARÇASI OLMAK İSTEMEDİM

Partimize yeni katılan Abdullah Şahin, “2,5 yıldır görev yaptığım Gelecek Partisi Avcılar İlçe Başkanlığından istifa ettim. Çünkü, içeriden ve dışarıdan ülkemiz üzerinde oynanan oyunları ve çizilen yolu gördüğüm ve bu vebalin bir parçası olmak istemedim. Avcılar'da bu kıvılcımını hep birlikte yakacak ve bu ateşin büyümesini sağlayacağız. Vatan, millet. Bunlar bizim için en kıymetlilerimizdir. Bunlar mevzubahisse gerisi her şey teferruattır. Bütün koltukları, bütün makamları elimizin tersiyle bir kenara bırakır ve gereğini ise bunu yaparız. Bu hizmet yolculuğunda kişisel tüm menfaatleri bir kenara koyarak milletin menfaatlerini her şeyin üzerinde tutarak, yola çıkmış vatansever kişiler olarak bir ve beraberiz. Vatanın birliği ve bölünmez bütünlüğü için görev verilen her yerde elimizden geleni değil hep daha fazlasını yapmak üzere bir nefer olarak bu davanın hizmetkarlarıyız” dedi.

HİZMET DAVASININ BİR PARÇASI OLMAKTAN GURURLUYUM

Milli değerlerimize karşı kurulan bir ittifakın parçası olamayacağını belirten Şahin, “Bu aziz vatanı konuşmayı birilerinin bölmesine ve yıkmasına asla müsaade etmeyeceğiz. İçeriden ve dışarıdan ülkemiz üzerinde oynanan oyunları ve çizilen yolu gördüğüm için bu vebalin bir parçası olmamak için gerekçelerim sıralayan maddeleri tüm kamuoyuyla paylaştım. Muhalefet tarafından milli değerlerimiz hedef gösterilerek yapılan açıklamalar karşısında yüreğinde vatan, bayrak ve millet sevgisi taşıyan, partiye gönül verip, partide görev alan veya gönül vermiş pek çok arkadaşımın rahatsızlıklarını biliyor, yapmış olduğum bu kıvılcım ateşinin yükseleceğini umut ediyorum. Bu yolda ilerlerken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olacağım” diye konuştu.

SÖZDE DEĞİL ÖZDE MİLLETİN PARTİSİYİZ

Avcılar İlçe Başkanımız Abdullah Küçükoğlu ise, “Partimize yeni katılan sayın ilçe başkanımıza ve yönetimine hoş geldiniz diyorum. Millet İttifakı üzerinden kurgulanan karanlık planları öngörüp şahsi ikbal derdine düşmektense devletimiz için, milletimiz için mücadele etmek gayesiyle partimize katılma kararı almalarından ötürü her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. AK Partimiz hizmet partisidir. Milletiyle yan yana yürüyenlerin partisidir. Davası; sözde değil özde millet olanların partisidir. Avcılar teşkilatımız güçlenmeye, AK Partimize her zamankinden daha büyük destek vermeye devam edecektir.”