TOGG, Mart’ta Yollarda

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, “Yüz Yüze 100 Gün” programları kapsamında Başakşehir’i ziyaret etti. Başakşehirli vatandaşlarımızla buluşan Bakanımız Varank, “Gemlik'te inşaatı devam eden yerli otomobil fabrikamız 29 Ekim'de açılacak. İlk araçların banttan inip sertifikasyon sürecinin de tamamlanması ile 2023 Mart'ta TOGG satışları başlayacak.” dedi.

01.09.2022

İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen “Yüz Yüze 100 Gün” programları tüm hızıyla sürüyor. Program kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Başakşehir’de ziyaretlerde bulundu. Bakanımız Varank’ın programlarına; İl Başkan Yardımcımız Cahit Altunay, İlçe Başkanımız Sebatdin Kayas, Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda teşkilat mensubumuz eşlik etti.

İlk olarak İlçe Başkanlığımızda teşkilat mensuplarımızla bir araya gelen Bakanımız Varank, daha sonra çeşitli programlar kapsamında esnaflarla, iş insanlarıyla, gençlerle buluştu. Başakşehir Belediyesi’ne bağlı Radyo Başakşehir programına konuk olan Bakanımız Varank, gündeme ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

“ÇOCUKLARI TEKNOLOJİYE YÖNLENDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

2023 seçimleri öncesinde AK Parti'nin tüm kadrolarıyla sahada olduğunu belirten Bakanımız Varank, TEKNOFEST'e dair değerlendirmelerde bulundu. 2018'de yola çıktıklarında TEKNOFEST'te 14 kategoride 5 bin takım ve 150 bin katılımcının olduğunu aktaran Varank, bugün 40 farklı kategoride 50 bin takım ve 600 bin katılımcının olduğuna dikkat çekti. Türkiye'de yapılan en büyük yatırımın insana olan yatırım olduğuna işaret eden Varank, çocukları teknolojiye, uzaya ve havacılığa yönlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

TOGG 2023 MART'TA SATIŞA ÇIKIYOR

TOGG hakkında açıklamalarda bulunan Bakanımız Varank, vatandaşların TOGG'u beğeni oranının yüzde 95'lere ulaştığını ve Gemlik'te inşaatı devam eden fabrikanın 29 Ekim'de açılacağını müjdeledi. İlk araçların banttan inip sertifikasyon sürecinin de tamamlanması ile 2023 Mart'ta TOGG satışlarının başlayacağını belirten Varank, C sınıfı SUV tipi aracın aynı sınıftaki içten yanmalı araçlarla rekabet edeceğini ve aynı fiyattan piyasaya çıkacağını dile getirdi.

MİLLİ UZAY PROGRAMI'NDA SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Milli Uzay Programı hakkındaki süreçle ilgi de bilgi veren Bakanımız Varank, yapılan başvuruların değerlendirildiğini, mülakat ve sağlık sürecini tamamlayan iki vatandaşın öncelikli olarak ABD'de gerekli eğitimleri alacağını ve daha sonra bir vatandaşın Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 10 gün boyunca ay yıldızlı al bayrağı temsil edeceğini belirtti. Varank, son olarak Teknolojik Tayfa'nın çocuklar ile teknoloji arasında kuvvetli bir bağ kuracağını belirtti. Bakan Varank, binlerce çocuğunun Türkiye'nin dört bir tarafında Teknolojik Tayfa ile mutlu olduğunu dile getirdi.

Haberler Haberler Haberler Haberler Haberler
Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ