Dünya Çevre Günü'nü Ümraniye Millet Bahçemizde Kutladık

İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığımız tarafından Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Ümraniye Millet Bahçesinde yürüyüş ve çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

06.06.2022

İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığımız tarafından Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Ümraniye Millet Bahçesinde yürüyüş ve çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe; İl Çevre, Şehir ve Kültür işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcımız Cahit Altunay, Ümraniye İlçe Başkanımız Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkanımız İsmet Yıldırım teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.

İl Başkan Yardımcımız Cahit Altunay, Dünya Çevre Günü vesilesiyle İstanbul'un en güzide ilçelerinden Ümraniye'nin Millet Bahçesinde arkadaşlarımızla birlikteyiz. Bir hafta boyunca çevre etkinlikleri yaparak farkındalık oluşturacağız. Buraya gelen vatandaşlara geri dönüşüm ile ilgili poşetler dağıtacağız. Dolayısıyla hem sıfır atığa hem küresel ısınmaya hem de azalan su kaynaklarına dikkat çekerek gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakma kanaatindeyiz. Orman varlığını dünyada artıran ender ülkelerden bir tanesiyiz. Yaptığımız en güzel projelerden olan 81 ilde 81 millet bahçesi projesini hayata geçiriyoruz” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Hem geleneksel hem de dinimizden gelen çevre bilincini yayalım. Gelişmiş ülkelerde çevre konusu başta geliyor. Bizim de millet olarak bu konuda bilinçli olmamız gerekiyor. Bunun manifestosu Millet Bahçeleri. Millet Bahçelerinde çevrenin ne olduğunu görüyor ve hissedebiliyorsunuz. Eğitim ile çevre bilinci ve sıfır atık bilincinin daha üst seviyelerine çıkacağını düşünüyorum” dedi.

Haberler Haberler Haberler Haberler
Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ