Hakaret, İfade Özgürlüğü Değildir

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana terbiyesizce hakaret eden Sedef Kabaş ve bu saygısızlığa göz yuman CHPli milletvekilleri Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Çağlayanda bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde yapılan açıklamada İl Yürütme ve ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkalarımız ve çok sayıda teşkilat mensuplarımız katıldı.

31.01.2022

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a terbiyesizce hakaret eden Sedef Kabaş ve bu saygısızlığa göz yuman CHP'li milletvekilleri Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde yapılan açıklamada İl Yürütme ve ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkalarımız ve çok sayıda teşkilat mensuplarımız katıldı.

SEVİYESİZLİĞİN ÜRÜNÜ OLAN İFADELER

Osman Nuri Kabaktepe Hiçbir ifade özgürlüğü savı devletimizin en üst makamı olan devlet başkanımıza hakareti meşru gösteremez. Konuşan Türkiye'nin arkasındayız. İfade özgürlüğünü savunan herkesin arkasındayız. Ancak konuşma özgürlüğünün ahlak ve etik sınırlarını zorlayan, küfre ve hakarete varan çizginin de herkes tarafından bilinmesi korunması ve ortak değer olarak savunulmasını da bir kez daha buradan belirtmek istiyorum. Bir kez daha gördük ki çarpık bir zihnin ölçülemez seviyesizliğinin ürünü olan, kamuoyunca açık olan malum bu sözü bir dil sürçmesi olarak görmek mümkün değildir. Bu kirli ve seviyesiz sözleri söyleyenlere ve bu sözlere sessiz kalanlar bilsinler ki bu artık hukuk ve vicdan meselesidir. Cumhurbaşkanı'mızı hedef alan bu çirkinliği antidemokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. Şimdi AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş ve ilgililerle alakalı hazırladığımız şikayet dilekçesini savcılığımıza verilmek üzere hareket edeceğimizi bildirmek istiyorum diye konuştu.

KAMU DAVASI AÇILMASI TALEP EDİLDİ

İl Başkanımız Kabaktepe ve partililer tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde gazeteci Sedef Kabaş ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un 14 Ocak 2022'de katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri ile Cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlediği öne sürüldü. Kabaş'ın şikayete konu beyanları ile eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı belirtildi.14 Ocak 2022'deki televizyon programına Kabaş ve Özkoç ile katılan CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun da sarf ettiği sözler ile Cumhurbaşkanına hakaret, Tehdit, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme veya aşağılama suçlarını işlediği ifade edildi. Erdoğdu'nun şikayete konu beyanları ile eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı kaydedildi. Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında da soruşturma başlatılarak kamu davası açılması talep edildi.

Haberler Haberler Haberler Haberler Haberler Haberler
Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ