Dr. Sevim Sayım Madak

Sosyal Politikalar Başkanı

Sosyal Politikalar Birimi Haberleri

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Küçükçekmece Sosyal Yardımlaşma Vakfına ziyaret gerçekleştirdi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Küçükçekmece Halkalı Erkek Yetiştirme Yurdu’nda bulunan gençlere ziyarette bulundu.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanımız, Genel Başkan Yardımcımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında Sosyal Politikalar yıl sonu genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Engelliler Koordinayon Merkezi Başkanımız Nurşen Örnek Zeytinburnu ilçesinde engelli kardeşlerimiz ve ailelerine ziyaretler gerçekleştirdiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa ve Beykoz ilçelerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlçe Engelliler Koordinasyon Merkezi Aralık ayı toplantısı il başkanlığımızda gerçekleştirildi. İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda İl EKM Başkanlığı devir teslim töreni de gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Komisyon toplantımız İl Başkan Yardımcımı Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında Beylikdüzü ilçemizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl EKM Başkanı Nurşen Örnek Ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyemiz Cemal Donat, engelliler alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını il başkanlığımızda ağırladılar.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından il ve ilçe teşkilatları arasında düzenlenen futbol turnuvasının şampiyonu belli oldu. Şişli ile Silivri teşkilatlarının karşı karşıya geldiği final maçını 7-4 kazanan Şişli, şampiyonluk kupasını İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe’nin elinden aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından il ve ilçe teşkilatları arasında düzenlenen futbol turnuvasının şampiyonu belli oldu. Şişli ile Silivri teşkilatlarının karşı karşıya geldiği final maçını 7-4 kazanan Şişli, şampiyonluk kupasını İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe’nin elinden aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi tarafından düzenlenen futbol turnuvası tamamlandı. İl Başkanlığı ve 39 ilçe başkanlıklarımızın karşı karşıya geldiği maçlar kıyasıya mücadeleyle geçti.

Büyük bir futbol şölenine dönüşen maçlar eliminasyon usulüne göre yapıldı. Her hafta düzenli olarak yapılan maçların ardından ilk dörde kalan takımlar belli oldu. Buna göre Şişli ve Silivri 1. ve 2.’lik, Esenler ve Beşiktaş ise 3. ve 4.’lük için karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan maç programına; İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda teşkilat mensubu kardeşlerimiz katıldı.

3. ve 4.’lük için karşı karşıya gelen Esenler ve Beşiktaş maçını 6-4 Esenler kazandı. Kıyasıya mücadeleye sahne olan final maçında ise Şişli, rakibi Silivri’yi 7-4 mağlup ederek 1. oldu. Şişli İlçe Başkanlığı futbol takımının kupasını, İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe takdim etti.

Futbol turnuvasının; teşkilatlar arası birlik, beraberlik ve kardeşlik şuurunun artması amacıyla düzenlendiğini vurgulayan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, etkinliğe katılan tüm kardeşlerimize teşekkür etti.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimin koordinesinde tüm ilçelerimizde kıymetli büyüklerimize ziyaretler devam ediyor. İlçe Yaşlılar Koordinasyon Merkezlerimiz değerli çınarlarımıza evlerinde veya işyerlerinde ziyaret ederek, hasbihalde bulunuyorlar.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızca düzenlenen “Engelsiz Yenilikçi Politikalar Çalıştayı” Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında genel merkez binamızda gerçekleştirildi.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızca düzenlenen “Engelsiz Yenilikçi Politikalar Çalıştayı” Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında genel merkez binamızda gerçekleştirildi.

Çalıştaya, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyemiz, Mevzuat Komisyonu Başkanı Cemal Donat katılım sağladılar.

Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Milli Eğitim Bakanlığının da arasında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarının ve STK'lerin temsilcileri ve engelliler katıldı.

AK Parti bünyesinde engelli vatandaşların ulaşabilecekleri koordinasyon merkezinin 81 ilde 970 ilçede bulunduğunu ifade eden Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, faaliyetlerin daha kurumsal devam etmesi için çalışmalarının da sürdüğünü aktardı.

Bugün iş hayatında, sporda, okulda, siyasette, sosyal hayatta başarılı, kendinden emin, özgüvenli engelli bireyler görülebiliyorsa bunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan çalışmaların büyük katkısı olduğuna inandıklarını belirten Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, Bütün çalışmalarımızı hak temelli bir anlayışla hayata geçirdik. Çok dağınık bir mevzuatımız varken 2005 yılında Engelliler Yasası'nı hayata geçirdik, 2010 yılında engellilerimizle ilgili olarak pozitif ayrımcılık ilkesini anayasal güvence altına aldık, engellilerimizin toplumsal hayatın her alanında olmalarını sağlamak amacıyla 'önce erişilebilirlik' dedik ve engelli kardeşlerimizin eğitim, sağlık başta olmak üzere her türlü kamu hizmetine erişimini kolaylıkla sağlayabilecekleri imkanlar geliştirmeye çalıştık. Kamu kurumlarının açık bina, kaldırım, yaya geçidi, park gibi tüm alanlarını, toplu taşıma araçları, bilgi iletişim sistemlerinin erişilebilir olmasını zorunlu hale getirdik. Dedi.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen Engelsiz Yenilikçi Politikalar Çalıştayı’nda” Eğitim ve sağlık, bakım ve sosyal hizmetler, erişilebilirlik, istihdam ve sosyal güvenlik ile teknoloji ve dijitalleşme konuları üzerinde istişarelerde bulunuldu.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle İstanbul’un 39 ilçesinde Engelliler Koordinasyon Merkezlerimiz tarafından Ak Nokta çalışması ve ev ziyaretleri yapıldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Engelli Öğretmen Ataması ve Engelsiz Vizyon 2030 Tanıtım” Toplantısı ve Çatalca ile Kağıthane ilçelerimizin engelliler ile buluşma programlarına katıldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve İl EKM Başkanımız Nurşen Örnek’in de eşlik ettiği ziyaretler ilk olarak 2 kez Türkiye Masa Tenisi Şampiyonu olan Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcusu otizmli Arda Barış Yıldız ile başladı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve İl EKM Başkanımız Nurşen Örnek’in de eşlik ettiği ziyaretler ilk olarak 2 kez Türkiye Masa Tenisi Şampiyonu olan Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcusu otizmli Arda Barış Yıldız ile başladı.

Otizmli sporcu Arda Barış Yıldız'a çiçek hediye eden Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu sporcu ve annesi Reyhan Yıldız'la sohbet etti. Sporcunun antrenörü Cengiz Doğan'dan, Yıldız'ın spora yönelmesi ve bu alandaki çalışmalarına ilişkin bilgi de aldı.

Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Dünya Engelliler Günü için engelli bireylere hitaben kaleme aldığı mektubu takdim etti.

Kağıthane'deki AK Nokta'yı ziyaret eden Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, burada engelli bireyler ve aileleriyle bir araya geldi. Ailelerden çocuklarının engel durumuna ilişkin bilgi alan ve taleplerini dinleyen Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanımızın mektubunu engeli bireylere ulaştırdı.

Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu Eyüpsultan ilçemizin ak nokta çalışmasına da katılım sağlayarak engelli kardeşlerimiz ve aileleri ile hasbihal etti. AK Noktalar'da partiye katılmak isteyen vatandaşlarımızın üyeliklerini de gerçekleştirdi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesiyle ilçelerimizde Sosyal Politikalar Sahada Çalışmaları kapsamında eş zamanlı ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından yılın her ayına yayılarak yapılmakta olan kan bağışı kampanyası bu hafta Esenyurt, Bakırköy, Küçükçekmece ve Pendik ilçelerimizde gerçekleştirildi.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerinde yanında oldular.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız “22-26 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” münasebetiyle ilçelerimizde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine ve hastanelerde Diş Polikliniklerinde görev yapan diş hekimlerine ziyaretler gerçekleştirdiler.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Spor Komisyonumuz tarafından organize edilen 7. Geleneksel ilçeler arası futbol turnuvası tüm hızı ve heyecanıyla devam ediyor.

Kağıthane belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda, temizlik, giyim, bebek bakım, ayakkabı ve oyuncaktan oluşan yüzlerce çeşit ürüne ücretsiz şekilde sahip olabileceği “ Elden Gönüle Sosyal Yardım Marketi’nin” açılış törenine Genel Merkez MKYK Üyemiz ve İstanbul Milletvekilimiz Fatma Betül Sayan Kaya, İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanımız Mevlüt Öztekin, teşkilat mensuplarımız ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kağıthane belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda, temizlik, giyim, bebek bakım, ayakkabı ve oyuncaktan oluşan yüzlerce çeşit ürüne ücretsiz şekilde sahip olabileceği “ Elden Gönüle Sosyal Yardım Marketi’nin” açılış törenine Genel Merkez MKYK Üyemiz ve İstanbul Milletvekilimiz Fatma Betül Sayan Kaya, İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanımız Mevlüt Öztekin, teşkilat mensuplarımız ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Genel Merkez MKYK Üyemiz ve AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Fatma Betül Sayan Kaya, Başkanımız Kağıthaneli hemşehrilerimizin bütün ihtiyaçlarını düşünerek çok güzel bir sosyal market hazırlamış. Hemşehrilerimize hayırlı olsun diyoruz. Sosyal markette hem ev hem de gıda ihtiyacına yönelik her şey var. Devletimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındadır. Belediyelerimiz de ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor. Gönül belediyeciliğinin en güzel örneğini ortaya koyan belediye başkanımızı tebrik ediyoruz.” dedi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe ise Kağıthane Belediye Başkanımız Mevlüt Öztekin'e çok teşekkür ediyorum. Hayat paylaşarak güzelleşir, ömür paylaşınca anlam kazanır düşüncesini en güzel gösteren hizmetlerimizden bir tanesidir. AK Partili belediyelerimiz birçok alanda gönle dokunan, insanı önceleyen kadınımızı, çocuğumuzu, gençlerimizi özne kılan faaliyetleri gerçekleştiriyor. Marketimiz hayırlı olsun, bu hizmet devam eden projelerimizden bir tanesidir ve devamı da gelecektir.” dedi.

2. Bölge İlçe Sosyal Politikalar Başkanları toplantısını Bayrampaşa İlçemizin ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

İlçe Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanları toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanımız Nurşen Örnek’in katılımlarıyla İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

15 Temmuz Derneği’nin düzenlediği “5. Geleneksel Şehit Aileleri Buluşması” Antalya’da yapıldı. 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 vatandaşın ailelerinin katıldığı buluşmada 7’den 70’e herkes için farklı ve özel programlar hazırlandı.

15 Temmuz Derneği’nin düzenlediği “5. Geleneksel Şehit Aileleri Buluşması” Antalya’da yapıldı. 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 vatandaşın ailelerinin katıldığı buluşmada 7’den 70’e herkes için farklı ve özel programlar hazırlandı.

Buluşmanın açılış gecesine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Antalya Valisi Ersin Yazıcı katıldı.

ŞEHİTLERİN AİLESİ BİZİM AİLEMİZDİR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık yaptığı konuşmada; “15 Temmuz ruhunu unutturmaya çalışanlara karşı bıkmadan usanmadan tüm dünyaya 15 Temmuz tarihi ve gerçeğini tek tek anlatacağız. Şehitlerimizin hatırasını ve 15 Temmuz ruhunu yaşatmak her birimiz için önemli bir vazifedir. Şehit yakınlarına destek olmak ve hüzünlerini paylaşmak da şehitlerimizin hatıralarına hürmetimizin bir geleneğidir. Şehitlerimizi ve şehit yakınlarını itibarsızlaştırma çalışmalarını asla kabul etmeyeceğimizi altını çizerek ifade etmek istiyorum. Şehitlerin ailesini bizim ailemiz kabul ediyorum.” Dedi.

HER KESİME ÖZEL PROGRAMLAR YAPILDI

5.Şehit Aileleri Buluşması’nda şehit yakınları için birbirinden farklı programlar hazırlandı. Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Selim Çelenk ve 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç “Babalarla Başbaşa” programında şehit babalarıyla buluşarak sorunlarını dinledi. 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Varank Arslantürk ise “Kadınlarla 5 Çayı” programında şehit anneleri ve eşleriyle buluşarak hasbihal etti.

3 gün süren 5. Geleneksel Şehit Aileleri Buluşması’na katılan aileler hem ortak acıları etrafında birleşti hem de gönüllerince eğlendi. Satranç&Tavla Turnuvası, Plaj Voleybolu, Tema Park gezisi ve uzman bir ekip tarafından yapılan Sportif Yetenek ve Performans Ölçümü etkinlikleri de şehit çocuklarına yönelik hayata geçirildi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Esenler Belediyesi tarafından Çocukların Hakları Var isimli panel düzenlendi. Çeşitli konularda sunumlar yapılan panelde, çocuk hakları ile ilgili tiyatro oyunu sahnelendi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Aile ve Çocuk Komisyonu Başkanımız Sabiha Tanrıverdi Uca ve Kağıthane İlçe EKM Başkanımız Nermin Külahlı Kağıthane’de ikamet eden, geçtiğimiz ay Hakkın rahmetine kavuşan engelli kardeşimiz Ali Kemal Muslu için, annesi Zekiye Muslu’ya taziye ziyaretinde bulunup, kederli ailesine sabır dilediler.

Devletimizin Sosyal Politikalar alanında dezavantajlı gruplara Bakanlıklar, Belediyeler ve Kurumlar vasıtasıyla vatandaşlarımıza sağlamış oldukları hizmetleri sahada vatandaşlar ile direk temas kuran 3 Kademe İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımıza ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimize aktarılması amacıyla Sosyal Politikalar Yetkinlik Geliştirme Eğitim Programı düzenlendi.

Devletimizin Sosyal Politikalar alanında dezavantajlı gruplara Bakanlıklar, Belediyeler ve Kurumlar vasıtasıyla vatandaşlarımıza sağlamış oldukları hizmetleri sahada vatandaşlar ile direk temas kuran 3 Kademe İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımıza ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimize aktarılması amacıyla Sosyal Politikalar Yetkinlik Geliştirme Eğitim Programı düzenlendi.

Sosyal Politikalar Yetkinlik Geliştirme Eğitim Programı'nda teşkilat mensuplarımızın saha çalışmalarında vatandaşlarımızdan gelen talepler ile ilgili hangi kurumdan hangi şartlarla çözüm yolları bulunabileceğine yönelik eğitim amaçlandı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kızılay Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Fuat Karaman, İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz, Üç Kademe İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımız ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon Başkanları eğitim programına katılım sağladılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak'ın açılış konuşmasının ardından uzun yıllar Türk Kızılay’ında insani yardım hizmetlerinde ön safta yer alan İsmail Hakkı Turunç tecrübelerini ve insani yardımın önemini teşkilat mensuplarımıza aktardı.

Eğitim programında sosyal haklar 6 ana başlığa ayrılarak alanında uzman yetkililerin sunumları gerçekleştirildi.

Sunum başlıkları;

  1. Aile ve Çocuk Hizmetlerinde Sahip Olunan Haklar,
  2. İlçe Sosyal Hizmet Merkezleri ve Sosyal Yardımlaşma Vakıfları Hizmetleri,
  3. Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Sahip Olunan Haklar,
  4. Bağımlılık ile Mücadele,
  5. Şehit, Gazi ve Yakınlarının Sahip Olduğu Haklar,
  6. Sağlık Hizmetleri-İmkanları

Gerçekleştirilen her sunumun sonrası teşkilat mensuplarımıza söz verilerek soru ve önerileri alındı. Her katılımcı için hazırlanan dosyalarda yer alan toplantı evrakları ile teşkilat mensuplarımız notlarını ciddiyetle aldılar.

Eğitim programı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak'ın kapanış ve teşekkür konuşması ile sona erdi. İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Bu önemli ve verimli eğitim programımıza hassasiyet göstererek katılan teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzde bulunan 2023 seçim zaferi için teşkilâtımızı donanımlı hale getirerek saha çalışmalarımızı çok verimli bir şekilde gerçekleştireceğiz. dedi.

Esenyurt İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımız her yıl Kasım ayının ikinci pazartesi günü başlayan Dünya Çocuk Kitapları Haftası münasebetiyle çocuklara yönelik program gerçekleştirdi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde 3. Bölge İlçe Sosyal Politikalar ve Komisyon Başkanları toplantımız Esenyurt İlçe Başkanlığımızın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde 3. Bölge İlçe Sosyal Politikalar ve Komisyon Başkanları toplantımız Esenyurt İlçe Başkanlığımızın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Esenyurt İlçe Başkanımız Harun Özer, İl Yönetim Kurulu Üyemiz Akın Bayram ile İl ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimizin katıldığı kahvaltılı toplantı akabinde “Sosyal Politikalar Sahada” çalışması kapsamında 43 mahallede 612 ev ziyareti gerçekleştirildi.

 

Mahallelerde Kapı Kapı Dolaşıldı

Esenyurt İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımızın belirlemiş olduğu hanelere İl ve İlçe Komisyon Başkanlarımız ve üyelerimiz yine daha önce belirlenen mihmandarlar eşliğinde hane ziyaretleri yapılarak vatandaşlarımız ile hasbihalde bulunuldu.

Yapılan ziyaretler İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından oluşturulan https://app.sosyalpolitikalarsahada.org/ sitesine girilerek kayıt altına alınarak mini bir anket dolduruldu.

Vatandaşlarımızın İhtiyaç ve Talepleri Not Alınarak Çözümler Üretilecek

Esenyurt ilçemizin tüm mahallerinde gerçekleştirilen bu saha çalışmasında vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve önerileri notlar alınarak çözüm yolları için gerekli adımlar atılacak. Ziyarette bulunulan evlere alışveriş kartı hediye edildi. İl Başkanlığımızın koordinesinde “ Sosyal Politikalar Sahada “ çalışmaları aralıksız devam edecek.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimiz Kızılay Haftası münasebetiyle İstanbul Kızılay Şubesi’ne ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç yeniden İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ümraniye İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığı koordinesiyle İlçe Engelliler Koordinasyon Merkezimiz engelli kardeşlerimiz ve ailelerine ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlçe Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanları Kasım ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanımız Kamil Çakır’ın katılımlarıyla il başkanlığımızda gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın futbola başladığı yıllarda antrenörlüğünü yapan 86 yaşındaki dev çınarımız Turan Aslantürk amcamızı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Spor Komisyonu Başkanımız Serhat Karadağ ve Üsküdar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Kemal Özer ziyaret ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Büyükçekmece Kadın Kolları Başkanımız Sibel Yağmur, eşini kaybeden ve iki yetim çocuğuyla hayat mücadelesi veren Şerife Yetgin hanıma ziyaret ederek hasbihalde bulundular.

Çatalca İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Hüseyin Karamahmut ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz engelli-yaşlı vatandaşlarımıza ve ailelerine yönelik ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin koordinesiyle ilçelerimizde değerli büyüklerimize ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

Kartal İlçe Başkanımız Ebubekir Taşyürek ve Kartal İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Fikret Polat, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarında Okçuluk branşında erkekler kategorisinde gümüş madalya kazanan başarılı milli sporcumuz Nihat Türkmenoğlu’nu evinde ziyaret ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyelerimiz Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği Başkanı Orhan Çokça ve Yönetim Kurulu Üyelerini İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Adalar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Aslı Barışkan Yalap ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz Büyükada ve Heybeliadada birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Adalar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Aslı Barışkan Yalap ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz Büyükada ve Heybeliada'da birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

Kızılay Heybeliada Gençlik Kampını ziyaret ettik

Bu ziyaretler kapsamında ilk olarak Kızılay Heybeliada Gençlik Kampını ziyaret ettik. Çocuklarımıza/gençlerimize afetler ve ilk yardım konularında eğitimlerin verildiği ve bilinçlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirildiği tesis hakkında Kızılay yetkililerden bilgi aldık.

Kuran Kursu Öğrencileriyle Buluştuk

Adalar'daki ikinci durağımız Heybeliada Camii Kuran Kursu oldu. Diyanete bağlı olarak hizmet gösteren bu kursta eğitim alan 4-6 yaş arasındaki yavrularımız ile yatılı şekilde hafızlık eğitimi alan pırıl pırıl gençlerimiz ile buluşup hasbihal ettik.

Heybeliada Ruhban Okulunu Ziyaret Ettik

Heybeliada ziyaretlerimiz kapsamında Ruhban Okulunu da ziyaret ettik. Bu okulun da içinde olduğu 190 dönümlük koruluk, 2013 yılında ülkemizdeki din, düşünce ve ifade özgürlüğünün banisi olan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla Aya Triada Manastırı Vakfı’na iade edilmişti.

Kahraman Şehidimiz Dursun Keser’in Ailemizi Ziyaret Ettik

1992'de Şırnak'ta şehit düşen kahraman Mehmetçiğimiz #DursunKeser'in Heybeliada'da ikamet eden kıymetli ailesini ziyaret ettik. Aradan yüzyıllar da geçse bu vatanın bekası için canıyla ve kanıyla bedel ödeyen hiçbir kahramanımızı unutmayacak ve ailelerini asla yalnız bırakmayacağız! 

TÜGVA’ya dayanışma ziyaretinde bulunduk

Ülkesi için dertlenen, üreten, ahlaklı, bilinçli ve vizyonu olan bir gençlik için çalışan, bu nedenle karanlık odakların düşmanca muamelelerine muhatap olan TÜGVA Adalar Temsilciliğine, İl Sosyal Politikalar Komisyonumuzla beraber dayanışma ziyaretinde bulunduk. Her zaman ve her yerde yanlarında olduğumuzu ifade ederek çalışmalarında muvaffakiyetler diledik.

İlçe Başkanlığımızda İstişarelerde Bulunduk

Adalar'daki programlarımızın finalini Adalar AK Parti Adalar ilçe Başkanlığımızda yaptık. İlçe Sosyal Politikalar, Seçim İşleri ve Sekretarya Başkanlarımız ile ilçedeki teşkilat çalışmalarını istişare ettik.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Ümraniye Belediyemiz tarafından düzenlenen 22 branşta 181 eserin yer aldığı “Geleneksel El Sanatları Sergisi”nin açılışını yaptı, daha sonra Ümraniye Belediyesi’nin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan “İşim Var. Okula Gidiyorum.”un tanıtım programına katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Ümraniye Belediyemiz tarafından düzenlenen 22 branşta 181 eserin yer aldığı “Geleneksel El Sanatları Sergisi”nin açılışını yaptı, daha sonra Ümraniye Belediyesi’nin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan “İşim Var. Okula Gidiyorum.”un tanıtım programına katıldı.

Emine Erdoğan, Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kurs hocaları ve öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılış kurdelesini keserek eserleri yakından inceleyip bilgi aldı.

“İŞİM VAR. OKULA GİDİYORUM.” PROJESİ

“İşim Var. Okula Gidiyorum.” projesi kapsamında, sosyoekonomik sebeplerle eğitimlerini bırakmış veya ara vermek zorunda kalmış öğrencileri tekrar eğitim hayatına kazandırıyor. Gençler, seçtikleri branşlarda uzmanlaşmaları için çeşitli işletmelere stajyer olarak yerleştiriliyor. Bu proje yalnızca gençleri mesleki eğitim merkezlerine yönlendirmekle kalmayıp, kendilerini yetiştirecek olan; belgesi olmayan iş yeri sahiplerine de; kalfa, usta ve usta öğreticilik belgesi kazandırıyor. Psikolog ve eğitimcilerden oluşan proje ekibi; yoğun bir mesai harcayarak, eğitimini yarıda bırakmış yüzlerce genci tekrar eğitim hayatına kazandıracak.

Projenin tüm ülkede yaygınlaştırılmasını dilediğini belirten Erdoğan, Çünkü okuldan uzak kalan her evladımızın, zararlı odakların hedefi olduğunu biliyoruz. Çocukluk ve gençlik yılları tohum ekme mevsimidir. Her evladımız, ekinlerini ömür boyu toplayacağı, kaliteli bir eğitim hayatını hak eder. Onlara bu imkânı vermek için gayret eden herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz Yeni Dünya Vakfı’na ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdürü olarak atanan Ali Fuat Karaman’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundular.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlçelerimiz tarafından belirlenen Engelli, yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik ziyaretler kapsamında tespit edilen ihtiyaçlar İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımız tarafından özveri ile sağlanmaktadır.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Esenler Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu, Esenler İlçe Başkanımız Umut Özkan, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, İl Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimiz ve sevenleri vefat eden 15 Temmuz Gazimiz Sait Taşcı’yı Esenler Yenimahalle Yolağzı Camii’nden ahirete uğurladılar.

İl Spor Komisyonumuz İtalya’da düzenlenen 2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunlarında Portekizi 6-0 yenerek şampiyon olan Türkiye Down Sendromlular Futsal Milli Takımımıızı, İlçe Spor Komisyonu Başkanlarımızın da katılımlarıyla büyük bir coşkuyla karşıladı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Aile ve Çocuk Komisyonu Başkanımız Sabiha Tanriverdi Uca ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç, Bahçelievler Belediyesinin düzenlemiş olduğu Kadın El Emeği Festivaline ziyarette bulundular.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesi ile Partimizin kuruluşundan bu yana İl Sosyal Politikalar Başkanlığı görevini yerine getirerek güzel hizmetlerde bulunan Başkanlarımız ile vefa buluşması gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Eyüpsultan İlçe Başkanımız Muhammet Vanlıoğlu, İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin düzenlemiş olduğu kahvaltı programında kıymetli büyüklerimiz ile bir araya geldiler.

İlçe Sosyal Politikalar Ekim ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Komisyon Üyelerimiz Başakşehirde insani yardım alanında önemli çalışmalar yapan Acil Yardım Gönüllüleri Derneği’ne(ACİLDER) ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Spor Komisyonu Başkanımız Serhat Karadağ, Dünya Başkanlık Kupası’nda 4 Madalya kazanarak göğsümüzü kabartan Çağrı Kızıl Taekwondo Kulübü öğrencilerini İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

İlçe Sağlık Komisyonu Başkanları toplantısı İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç’ın başkanlığında İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madakın katılımlarıyla İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin organizesiyle kıymetli büyüklerimiz, Ayasofya, Taksim, Çamlıca ve Mimar Sinan Camilerine Camiler Haftası vesilesiyle ziyarette bulundular.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından engelli kardeşlerimiz ve ailelerine yönelik boğaz turu gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin organizasyonuyla 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle etkinlikler düzenledi. Birçok farklı ilçemizde gerçekleştirilen etkinliklerde çok sayıda büyüklerimiz yer aldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyelerimiz Mahmut Yusuf ve Serhat Karadağ, Çatalca İlçe Başkanımız Yusuf Aslan’a ziyarette bulunarak, sosyal politikalar alanındaki çalışmalara ilişkin istişareler gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde 3. Bölge İlçe Sosyal Politikalar ve Komisyon Başkanları toplantımız Başakşehir e gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Şişli İlçe Başkanımız Gökhan Yüksel’e ziyarette bulundu.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Federasyon temsilcileriyle görüşüp çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız ve Komisyon üyelerimiz yeni eğitim-öğretim yılı açılışı münasebetiyle Zeytinburnu Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu Müdürü Mücahit Çatal ve 75.Yıl Ortaokulu Müdürü Salih Yıldızı ziyaret ettiler.

İl ve İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız Muharrem ayı vesilesiyle İstanbul genelindeki farklı etkinliklerle canlarımızla buluştu. Birlikte oruç açıp Muharrem ayının bereketini paylaştı.

İl ve İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız Muharrem ayı vesilesiyle İstanbul genelindeki farklı etkinliklerle canlarımızla buluştu. Birlikte oruç açıp Muharrem ayının bereketini paylaştı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimiz, İl Başkanlığımızın yanındaki  Alevi-Bektaşi Eğitim ve Kültür Vakfı Karaağaç Bektaşi Dergahı’ndaki komşularımız ile bir araya geldi. Başkanımız Madak, komşularımızın Muharrem ayını tebrik etti. Bir süre birlikte oturup sohbet etti.

İl Başkan yardımcımız Dr. Sevim sayım Madak, Küçükçekmece İkitelli Cemevi'ne de ziyarette bulunarak, cemaatle birlikte iftar açtı.

Mübarek Muharrem Ayı vesilesiyle ilçelerimizde birçok etkinlikler ve çalışmalar gerçekleştirildi. Kartal İlçe Başkanımız Ebubekir Taşyürek ve teşkilat mensuplarımız Muharrem Ayı vesilesiyle Kartal Cemevi’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Adalar Heybeliada Mahallesi’nde Sosyal Politikalar Birim Başkanlığımızca düzenlenen, Adalı kadınlar tarafından Heybeliada Cami Mutfağında pişirilen 900 Aşure Heybeliada İskele Meydanı'nda dağıtıldı. İstanbul Milletvekilimiz Eyüp Özsoy, İlçe Başkanımız Uğur Sina Şen ve teşkilat mensuplarımızın katılımıyla halkımızın muharrem ayı kutlandı.

Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi'nde, Muharrem Orucu vesilesiyle ilçe teşkilatımız lokma dağıttı.

Pendik İlçe Başkanlığımız Sülüntepe Erenler Cemevine ziyarette bulunup canlarla sohbet etti.

Güngören Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne İlçe Başkanımız Devran Yalçınkaya, Belediye Başkanımız Dr. Bünyamin Demir ve teşkilat mensuplarımızın katılımlarıyla ziyarette bulunuldu.

Tuzla ilçemizde bulunan cemevlerinin iftar programlarına İstanbul Milletvekilimiz Serkan Bayram, İlçe Başkanımız Talha Tayfur ve teşkilat mensuplarımız katılım sağlayarak, vatandaşlarımız ile oruç sofrasını paylaştılar. 

Esenyurt İl Yönetim Kurulu Üyemiz Akın Bayram, İlçe Başkanımız Harun Özer ve teşkilat mensuplarımız Örnek Cemevi'nde iftar yemeğine katıldılar. Ayrıca İlçe Başkanlığımız Cumhuriyet Meydanı’nda Aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

Kadıköy ilçe başkanımız Fatih Kaya ve teşkilat mensuplarımız Şahkulu Sultan Dergahı’nda vatandaşlarımız ile bir araya gelerek lokma dağıtımı gerçekleştirdiler.

Bağcılar İlçe Başkanımız Rüstem Tüysüz ve Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’nın katılımlarıyla Aşure dağıtımı ve Cemevi ziyaretleri gerçekleştirildi.

Zeytinburnu ilçe başkanlığımız, İmamı Caferi Sadık Camii’nde Aşure gününde şehadet yıl dönümleri olan Kerbelâ şehitleri yad edildi.

Avcılar İlçe Başkanımız Abdullah Küçükoğlu ve teşkilat mensuplarımız Muharrem ayı vesilesi ile Ehlibeyt Derneğinin düzenlediği anma programına katılım sağladılar. Ayrıca Firuzkoy Cemevi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Ataşehir İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katıldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Başkanımızın Kıymetli Eşi Eğitimci-Yazar Amina Kabaktepe Hanımefendi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan Şeyh Zayed Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nda bulunan çocuklar ile karne şenliği programında bir araya geldiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Kültür ve Edebiyat alanında önemli çalışmalara imza atan Eğitimci-Yazar Amina Kabaktepe Hanımefendi ile Güngören, Bahçelievler ve Bakırköy ilçelerinde vatandaşlarımızı ziyaret ettiler.

İl Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “İstanbul Çocuk Buluşması” yoğun bir katılım ile Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “İstanbul Çocuk Buluşması” yoğun bir katılım ile Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirildi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe’nin tensipleri ile kurulan Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu, görev alanındaki vatandaşlarımıza ulaşmak ve onların dertleriyle dertlenmek adına Sosyal Politikalardan sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’ın riyasetinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tüm alt komisyonları ile zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin her daim sahada var olmayı ve sorun çözmeyi şiar edinen Sosyal Politikalar Birimi, sahada yapılan ziyaretlerin yansıra yine kendi alanında insana dokunan projeleri de peyderpey hayata geçirmeyi amaçlayan bir anlayış ile hareket etmektedir.

Bu minvalde iki ayda bir tüm şehit yakınlarını, gazileri ve yetim-öksüz ailelerini ziyaret etmeyi taahhüt eden komisyon, sahadaki çalışmalarını aksatmadan devam ettiriyor. Yapılan ziyaretlerin ve çalışmaların neticesinde belirlenen yetim-öksüz çocukların ağırlıkta olduğu yaklaşık 200 çocuk geçtiğimiz Cuma akşamı düzenlenen “İstanbul Çocuk Buluşması” kapsamında Üsküdar Valide Sultan Gemisindeki Boğaz Turu etkinliğinde misafir edildi. Eğitimci-Yazar Amina Ateş Kabaktepe, İl Sosyal Politikalar Başkanı Dr. Sevim Sayım Madak, İl İnsan Hakları Başkanı Yıldız Konal Süslü, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanı Selman Enes Yücel, İl Spor Komisyonu Başkanı Serhat Karadağ, İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyeleri, Üsküdar İlçe Kadın Kolları Başkanı Maide Bukem Abay, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Komisyon Başkanlarının katılım sağladığı program yaklaşık üç saat sürdü.

Programa aileleri ile birlikte katılan çocukların oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiği, ailelerin ise en güzel İstanbul manzarası eşliğinde dinlenme imkânı bulduğu Boğaz Turunda birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Çocukların eğlenmesi adına oluşturulan oyun alanlarında Nasreddin Hoca ve Hacıvat-Karagöz oyunları, fıkra anlatma yarışması, şiir okuma yarışması gibi içerikler sahnelendi. Etkinlik esnasında tüm katılımcılara köfte-ekmek ve içecek ikram edilirken çocuklar ise patlamış mısır, pamuk şeker ve dondurmaya adeta doydu.

Programın en anlamlı sürprizini ise yazdığı kitapları ile çocuklar nezdinde büyük bir popülaritesi bulunan ve çok sevilen Eğitim ve Yazar Amina Ateş Kabaktepe yaptı. “Çılgın Sınıf“ isimli kitabını tek tek imzalayarak çocuklara takdim etmesi aileler ve çocuklar tarafından büyük mutluluk karşılandı. Yapılan protokol konuşmalarının ve çocuklara oyuncak dağıtımlarının ardından Boğaz Turu programı sona erdi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Ümraniye Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katılım sağladı.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları Ağustos ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Beşiktaş İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katıldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Dünya şampiyonası öncesi talihsiz bir kaza geçiren ve omuriliğinde kırık oluşan Parkur Jimastik Türkiye Şampiyonu Salih Şahini evinde ziyaret etti.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Çatalcada vatandaşlarımızla buluştu. İl Başkan Yardımcımız Madaka, Çatalca İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Hüseyin Karamahmut ve teşkilat mensuplarımız da eşlik etti.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Aile ve Çocuk Komisyonumuzun koordinasyonu ile eğitim-öğretim hayatına yeni adım atan uyum sürecindeki minik öğrencilerimize ve velilerine ziyaretler gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç, İl SGK Müdürü Murat Göktaşa ziyarette bulundular.

Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında, online olarak gerçekleştirilen 81 İl Genişletilmiş Üç Kademe Sosyal Politikalar Başkanları toplantısını gerçekleştirdik

İl Sosyal Politikalar Başkanımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Komisyon Üyelerimiz, Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneğini ziyaret etti.

Tüm ilçe teşkilatlarımız, İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımızın koordinasyonunda Babalar Günü vesilesiyle kahraman babalarımızı ziyaret etti.

Sosyal Politikalar'dan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Muzaffer Saraç ve İl EKM Başkanı Elif Öksüz’ün katılımıyla Bağcılar'da bir takım ziyaretler gerçekleştirildi.

Sosyal Politikalar'dan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Muzaffer Saraç ve İl EKM Başkanı Elif Öksüz’ün katılımıyla Bağcılar'da bir takım ziyaretler gerçekleştirildi.

Güne Bağcılar Belediyesi’nin hayata geçirdiği, Avrupa'da dahi bir benzeri bulunmayan "Engelliler Sarayı"nı ziyaret ile başlayan heyet üyelerine burada Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz eşlik etti. Heyet, binlerce Engelli vatandaşımızın çeşitli kategorilerde eğitim aldığı, kendini geliştirdiği, huzur bulduğu ve topluma değer kattığı Engelliler Sarayı’nda bulunan kursiyerler ile sohbet edip yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Heyet üyeleri daha sonra Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni ziyaret ederek Başhekim Dr. Ahmet Yılmaz ve ekibi ile istişarelerde bulundu. Hayatımızı her açıdan zorlaştıran ve kısıtlayan pandemi şartlarından gösterdikleri olağanüstü gayretler ile gönüllerimiz fetheden sağlık çalışanlarına teşekkür eden heyet daha sonra  Bağcılar İlçe Başkanlığımızın organize ettiği sünnet programına katıldı. Bağcılar Belediyesi'nin ve özel bir hastanenin de destek verdiği bu anlamlı etkinlikte 510 çocuğun sünnetleri yapıldı. Çocuklara ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini ileten İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak bu anlamlı kampanya öncülük eden ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ile Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel, 15 Temmuz vatanın bekası için canıyla bedel ödeyerek darbe girişiminin seyrini değiştiren Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir'i İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

Küçükçekmece ilçemizde tedavi gördüğü hastanede vefat eden Kore Gazisi Aziz Timur Tüger'i sevenlerinin şahitliği eşliğinde, Küçükçekmece Yavuz Selim Camii'nden ebediyete uğurlandı.

İlk ziyaretler Kahraman Gazilerimize yapıldı. Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev almış olan...

Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ