Dr. Sevim Sayım Madak

Sosyal Politikalar Başkanı

Sosyal Politikalar Birimi Haberleri

İlçe Sosyal Politikalar Ekim ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Komisyon Üyelerimiz Başakşehirde insani yardım alanında önemli çalışmalar yapan Acil Yardım Gönüllüleri Derneği’ne(ACİLDER) ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Spor Komisyonu Başkanımız Serhat Karadağ, Dünya Başkanlık Kupası’nda 4 Madalya kazanarak göğsümüzü kabartan Çağrı Kızıl Taekwondo Kulübü öğrencilerini İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

İlçe Sağlık Komisyonu Başkanları toplantısı İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç’ın başkanlığında İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madakın katılımlarıyla İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin organizesiyle kıymetli büyüklerimiz, Ayasofya, Taksim, Çamlıca ve Mimar Sinan Camilerine Camiler Haftası vesilesiyle ziyarette bulundular.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından engelli kardeşlerimiz ve ailelerine yönelik boğaz turu gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin organizasyonuyla 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle etkinlikler düzenledi. Birçok farklı ilçemizde gerçekleştirilen etkinliklerde çok sayıda büyüklerimiz yer aldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyelerimiz Mahmut Yusuf ve Serhat Karadağ, Çatalca İlçe Başkanımız Yusuf Aslan’a ziyarette bulunarak, sosyal politikalar alanındaki çalışmalara ilişkin istişareler gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde 3. Bölge İlçe Sosyal Politikalar ve Komisyon Başkanları toplantımız Başakşehir e gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Şişli İlçe Başkanımız Gökhan Yüksel’e ziyarette bulundu.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Federasyon temsilcileriyle görüşüp çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız ve Komisyon üyelerimiz yeni eğitim-öğretim yılı açılışı münasebetiyle Zeytinburnu Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu Müdürü Mücahit Çatal ve 75.Yıl Ortaokulu Müdürü Salih Yıldızı ziyaret ettiler.

İl ve İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız Muharrem ayı vesilesiyle İstanbul genelindeki farklı etkinliklerle canlarımızla buluştu. Birlikte oruç açıp Muharrem ayının bereketini paylaştı.

İl ve İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız Muharrem ayı vesilesiyle İstanbul genelindeki farklı etkinliklerle canlarımızla buluştu. Birlikte oruç açıp Muharrem ayının bereketini paylaştı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimiz, İl Başkanlığımızın yanındaki  Alevi-Bektaşi Eğitim ve Kültür Vakfı Karaağaç Bektaşi Dergahı’ndaki komşularımız ile bir araya geldi. Başkanımız Madak, komşularımızın Muharrem ayını tebrik etti. Bir süre birlikte oturup sohbet etti.

İl Başkan yardımcımız Dr. Sevim sayım Madak, Küçükçekmece İkitelli Cemevi'ne de ziyarette bulunarak, cemaatle birlikte iftar açtı.

Mübarek Muharrem Ayı vesilesiyle ilçelerimizde birçok etkinlikler ve çalışmalar gerçekleştirildi. Kartal İlçe Başkanımız Ebubekir Taşyürek ve teşkilat mensuplarımız Muharrem Ayı vesilesiyle Kartal Cemevi’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Adalar Heybeliada Mahallesi’nde Sosyal Politikalar Birim Başkanlığımızca düzenlenen, Adalı kadınlar tarafından Heybeliada Cami Mutfağında pişirilen 900 Aşure Heybeliada İskele Meydanı'nda dağıtıldı. İstanbul Milletvekilimiz Eyüp Özsoy, İlçe Başkanımız Uğur Sina Şen ve teşkilat mensuplarımızın katılımıyla halkımızın muharrem ayı kutlandı.

Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi'nde, Muharrem Orucu vesilesiyle ilçe teşkilatımız lokma dağıttı.

Pendik İlçe Başkanlığımız Sülüntepe Erenler Cemevine ziyarette bulunup canlarla sohbet etti.

Güngören Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne İlçe Başkanımız Devran Yalçınkaya, Belediye Başkanımız Dr. Bünyamin Demir ve teşkilat mensuplarımızın katılımlarıyla ziyarette bulunuldu.

Tuzla ilçemizde bulunan cemevlerinin iftar programlarına İstanbul Milletvekilimiz Serkan Bayram, İlçe Başkanımız Talha Tayfur ve teşkilat mensuplarımız katılım sağlayarak, vatandaşlarımız ile oruç sofrasını paylaştılar. 

Esenyurt İl Yönetim Kurulu Üyemiz Akın Bayram, İlçe Başkanımız Harun Özer ve teşkilat mensuplarımız Örnek Cemevi'nde iftar yemeğine katıldılar. Ayrıca İlçe Başkanlığımız Cumhuriyet Meydanı’nda Aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

Kadıköy ilçe başkanımız Fatih Kaya ve teşkilat mensuplarımız Şahkulu Sultan Dergahı’nda vatandaşlarımız ile bir araya gelerek lokma dağıtımı gerçekleştirdiler.

Bağcılar İlçe Başkanımız Rüstem Tüysüz ve Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’nın katılımlarıyla Aşure dağıtımı ve Cemevi ziyaretleri gerçekleştirildi.

Zeytinburnu ilçe başkanlığımız, İmamı Caferi Sadık Camii’nde Aşure gününde şehadet yıl dönümleri olan Kerbelâ şehitleri yad edildi.

Avcılar İlçe Başkanımız Abdullah Küçükoğlu ve teşkilat mensuplarımız Muharrem ayı vesilesi ile Ehlibeyt Derneğinin düzenlediği anma programına katılım sağladılar. Ayrıca Firuzkoy Cemevi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Ataşehir İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katıldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Başkanımızın Kıymetli Eşi Eğitimci-Yazar Amina Kabaktepe Hanımefendi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan Şeyh Zayed Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nda bulunan çocuklar ile karne şenliği programında bir araya geldiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Kültür ve Edebiyat alanında önemli çalışmalara imza atan Eğitimci-Yazar Amina Kabaktepe Hanımefendi ile Güngören, Bahçelievler ve Bakırköy ilçelerinde vatandaşlarımızı ziyaret ettiler.

İl Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “İstanbul Çocuk Buluşması” yoğun bir katılım ile Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “İstanbul Çocuk Buluşması” yoğun bir katılım ile Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirildi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe’nin tensipleri ile kurulan Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu, görev alanındaki vatandaşlarımıza ulaşmak ve onların dertleriyle dertlenmek adına Sosyal Politikalardan sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’ın riyasetinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tüm alt komisyonları ile zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin her daim sahada var olmayı ve sorun çözmeyi şiar edinen Sosyal Politikalar Birimi, sahada yapılan ziyaretlerin yansıra yine kendi alanında insana dokunan projeleri de peyderpey hayata geçirmeyi amaçlayan bir anlayış ile hareket etmektedir.

Bu minvalde iki ayda bir tüm şehit yakınlarını, gazileri ve yetim-öksüz ailelerini ziyaret etmeyi taahhüt eden komisyon, sahadaki çalışmalarını aksatmadan devam ettiriyor. Yapılan ziyaretlerin ve çalışmaların neticesinde belirlenen yetim-öksüz çocukların ağırlıkta olduğu yaklaşık 200 çocuk geçtiğimiz Cuma akşamı düzenlenen “İstanbul Çocuk Buluşması” kapsamında Üsküdar Valide Sultan Gemisindeki Boğaz Turu etkinliğinde misafir edildi. Eğitimci-Yazar Amina Ateş Kabaktepe, İl Sosyal Politikalar Başkanı Dr. Sevim Sayım Madak, İl İnsan Hakları Başkanı Yıldız Konal Süslü, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanı Selman Enes Yücel, İl Spor Komisyonu Başkanı Serhat Karadağ, İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyeleri, Üsküdar İlçe Kadın Kolları Başkanı Maide Bukem Abay, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Komisyon Başkanlarının katılım sağladığı program yaklaşık üç saat sürdü.

Programa aileleri ile birlikte katılan çocukların oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiği, ailelerin ise en güzel İstanbul manzarası eşliğinde dinlenme imkânı bulduğu Boğaz Turunda birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Çocukların eğlenmesi adına oluşturulan oyun alanlarında Nasreddin Hoca ve Hacıvat-Karagöz oyunları, fıkra anlatma yarışması, şiir okuma yarışması gibi içerikler sahnelendi. Etkinlik esnasında tüm katılımcılara köfte-ekmek ve içecek ikram edilirken çocuklar ise patlamış mısır, pamuk şeker ve dondurmaya adeta doydu.

Programın en anlamlı sürprizini ise yazdığı kitapları ile çocuklar nezdinde büyük bir popülaritesi bulunan ve çok sevilen Eğitim ve Yazar Amina Ateş Kabaktepe yaptı. “Çılgın Sınıf“ isimli kitabını tek tek imzalayarak çocuklara takdim etmesi aileler ve çocuklar tarafından büyük mutluluk karşılandı. Yapılan protokol konuşmalarının ve çocuklara oyuncak dağıtımlarının ardından Boğaz Turu programı sona erdi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Ümraniye Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katılım sağladı.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları Ağustos ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Beşiktaş İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katıldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Dünya şampiyonası öncesi talihsiz bir kaza geçiren ve omuriliğinde kırık oluşan Parkur Jimastik Türkiye Şampiyonu Salih Şahini evinde ziyaret etti.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Çatalcada vatandaşlarımızla buluştu. İl Başkan Yardımcımız Madaka, Çatalca İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Hüseyin Karamahmut ve teşkilat mensuplarımız da eşlik etti.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Aile ve Çocuk Komisyonumuzun koordinasyonu ile eğitim-öğretim hayatına yeni adım atan uyum sürecindeki minik öğrencilerimize ve velilerine ziyaretler gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç, İl SGK Müdürü Murat Göktaşa ziyarette bulundular.

Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında, online olarak gerçekleştirilen 81 İl Genişletilmiş Üç Kademe Sosyal Politikalar Başkanları toplantısını gerçekleştirdik

İl Sosyal Politikalar Başkanımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Komisyon Üyelerimiz, Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneğini ziyaret etti.

Tüm ilçe teşkilatlarımız, İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımızın koordinasyonunda Babalar Günü vesilesiyle kahraman babalarımızı ziyaret etti.

Sosyal Politikalar'dan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Muzaffer Saraç ve İl EKM Başkanı Elif Öksüz’ün katılımıyla Bağcılar'da bir takım ziyaretler gerçekleştirildi.

Sosyal Politikalar'dan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Muzaffer Saraç ve İl EKM Başkanı Elif Öksüz’ün katılımıyla Bağcılar'da bir takım ziyaretler gerçekleştirildi.

Güne Bağcılar Belediyesi’nin hayata geçirdiği, Avrupa'da dahi bir benzeri bulunmayan "Engelliler Sarayı"nı ziyaret ile başlayan heyet üyelerine burada Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz eşlik etti. Heyet, binlerce Engelli vatandaşımızın çeşitli kategorilerde eğitim aldığı, kendini geliştirdiği, huzur bulduğu ve topluma değer kattığı Engelliler Sarayı’nda bulunan kursiyerler ile sohbet edip yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Heyet üyeleri daha sonra Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni ziyaret ederek Başhekim Dr. Ahmet Yılmaz ve ekibi ile istişarelerde bulundu. Hayatımızı her açıdan zorlaştıran ve kısıtlayan pandemi şartlarından gösterdikleri olağanüstü gayretler ile gönüllerimiz fetheden sağlık çalışanlarına teşekkür eden heyet daha sonra  Bağcılar İlçe Başkanlığımızın organize ettiği sünnet programına katıldı. Bağcılar Belediyesi'nin ve özel bir hastanenin de destek verdiği bu anlamlı etkinlikte 510 çocuğun sünnetleri yapıldı. Çocuklara ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini ileten İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak bu anlamlı kampanya öncülük eden ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ile Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel, 15 Temmuz vatanın bekası için canıyla bedel ödeyerek darbe girişiminin seyrini değiştiren Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir'i İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

Küçükçekmece ilçemizde tedavi gördüğü hastanede vefat eden Kore Gazisi Aziz Timur Tüger'i sevenlerinin şahitliği eşliğinde, Küçükçekmece Yavuz Selim Camii'nden ebediyete uğurlandı.

İlk ziyaretler Kahraman Gazilerimize yapıldı. Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev almış olan...

Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ