Mahmut Rıdvan Nazırlı

Dış İlişkiler Başkanı

Dış İlişkiler Birimi Haberleri

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda görev değişimi gerçekleşti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri üzerine Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak atanan Mahmut Gürcan’ın yerine Dış İlişkiler Başkanı görevini ifa eden Fahri Şahin, Mali ve İdari İşler Başkanı olarak atandı. Dış İlişkiler Başkanlığı görevine de, İl Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Rıdvan Nazırlı atandı.

Tunus Eski Dış İşleri Bakanı Sn. Refik Abdüsselam, İl Başkanlığımıza ziyarette bulundu. Ziyarete eşlik eden değerli gazeteci Turan Kışlacık’ın da katılımlarıyla Türkiye - Tunus ilişkileri üzerine verimli bir istişare gerçekleştirdik.

Hollanda Büyükelçiliği Birinci Kâtip Sayın,Carlijn Lubbinge’yi İl Dış İlişkiler Başkanlığımızda misafir ettik.

Türkiye Ermenileri Patriği II. Sahag Maşalyan ve Feriköy Surp Ermeni Kilisesi Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi çocuklar yararına düzenlenen Sevgi Yemeği Programına katıldık.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar, İl Başkanlığımızı ziyaret etti.

İl Dış İlişkiler Birim Başkanımız Fahri Şahin, Kağıthane Belediyesi’nin aşure dağıtım etkinliğine katıldı.

Filistin eski Başbakanı ve bütün insanlığın onuru olan Kudüs davasının liderlerinden Sayın İsmail Haniye ile Kudüs üzerine çok faydalı bir görüşme gerçekleştirildi.

Uganda, Benin, Togo, Gana, Çad, Kenya ve Burkina Faso...Bugün Afrikanın farklı bölgelerinden ve farklı ülkelerinden STK temsilcilerini Ak Parti İstanbul Dış İlişkler Başkanlığında misafir ettik.

Dış İlişkiler’den Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Fahri Şahin, Bangladeş’in Ulusal Yas Günü Programı’na katıldı.

Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesi’nde, Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi yenilenerek hizmete açıldı.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul’da görev yapan Başkonsoloslar ile bir araya geldi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul’da görev yapan Başkonsoloslar ile bir araya geldi. İl Dış İlişkiler Birim Başkanlığımız tarafından organize edilen buluşmada İl Başkanımız Kabaktepe, “İstanbul’un en uzak mahallesinde yasayan vatandaşımızın sorunundan Mardin’de yaşayan gençlerimizin taleplerine, küresel bağlamda Afganistan’da yaşanan insani krizden tutun da Afrika’daki sosyo-ekonomik ve siyasi gelişmelere, Londra ve New York finans piyasalarındaki hareketliliğe kadar tüm gelişmeleri yakından takip ettik ve etmeye devam ediyoruz.” dedi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Dış İlişkiler Birim Başkanımız Fahri Şahin tarafından düzenlenen organizasyonda İstanbul Başkonsolosları’yla buluştu. Programa; İl Yürütme Kurulu Üyelerimiz de katıldı.

“ADİL DÜNYA DÜZENİNE İHTİYAÇ VAR”

İstanbul Başkonsolosları’na yaptığı konuşmada küresel ve bölgesel ölçekli konulara değinen Kabaktepe, “Çözüm bekleyen konuların yanında, daha güzel bir geleceği hep birlikte inşa etmek adına sizlerle 2023 yılına kadar sık sık görüşmek istiyor ve sorunların çözümüne katkı adına ortak aklın üreteceği çözümlere güveniyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; ‘Bizim anlayışımıza göre, dünyanın düzenini, kurtuluşunu ve mutluluğunu sağlayacak olan adalettir. Daha adil bir dünya için de umut ve güven veren bir küresel düzene ihtiyaç vardır.” vurgusu yaptı.

“HER ZAMAN İLETİŞİME HAZIRIZ”

Muhtemel sorunlar ve çözüm yolları noktasında iletişim kanallarının her daim açık olduğunu belirten Kabaktepe, “2023 hedeflerine hızla ilerlerken yerel ve küresel çapta sorunları birlikte değerlendirmek için çok daha sık bir araya geleceğiz. Bu süreçte ülkemizde görev yapan diplomatlar olarak karşılaşabileceğiniz muhtemel sorunlar ve çözüm yolları noktasında dış ilişkiler başkanlığımız her zaman sizlerle iletişime ve görüş alışverişine açık olacaktır. Sizlerle bir araya gelebilmeyi çok özlemiştik. Katılımınız ve bu muhteşem akşama katkılarınız için bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Dış İlişkiler’den Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Fahri Şahin, Bangladeş’in Ulusal Yas Günü Programı’na katıldı.

Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ