Muhammed Cem Çekerek

Gençlik Kolları Başkanı

Gençlik Kolları Birimi Haberleri

8 Eylül Dünya Okuma Günü vesilesiyle İl Gençlik Kolları Başkanlığımız anlamlı bir etkinlik düzenledi.

İl Gençlik Kolları İnsan Hakları Birim Başkanlığımız tarafından “12 Eylül” konulu bir panel düzenlendi. Panele İl Başkan Yardımcımız Necati Karagöz, SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Nebi Miş ve Kriter Dergisi Yayın Koordinatörü Yusuf Özkır konuşmacı olarak katıldı.

İl Gençlik Kolları İnsan Hakları Birim Başkanlığımız tarafından “12 Eylül” konulu bir panel düzenlendi. Panele İl Başkan Yardımcımız Necati Karagöz, SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Nebi Miş ve Kriter Dergisi Yayın Koordinatörü Yusuf Özkır konuşmacı olarak katıldı.

Panelin açılış konuşması gerçekleştiren İl Gençlik Kolları Başkanımız Osman Tomakin, panele ilgi gösteren teşkilat mensuplarımıza ve konuşmacılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

"Millet iradesine ipotek koyanların dönemi sona ermiştir"

İl Gençlik Kolları Başkanımız Tomakin, demokrasi ve milli iradenin olduğu bir yerde, sorunların demokratik yol ile çözüleceğini vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:

"12 Eylül Darbesi tarihimizin kara bir lekesidir. Ülkemizde 27 Mayıs ile başlayan darbeler dönemi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Geçmişte sorgulanmasına dahi müsaade edilemeyen askeri darbeleri, günümüzde milletimiz de kabul etmemekte, yeri geldiğinde tepkisini göstermekten de çekinmemektedir. AK Parti iktidarıyla birlikte millet iradesine ipotek koyanların dönemi sona ermiştir.

Sanal korku-tehdit-çete-mafya-sinsi örgütlenmelerle ülkeye ve millete yön vermeye çalışanların dönemi ve hesapları tersine dönmüştür. Milletin kendi partisi olan AK Parti ile darbeler ve askeri vesayet dönemleri geride kalmıştır. Demokrasi sandıkla gelir. Halkın iradesini yok sayarak zorla, kanlı bir şekilde yönetimlere el koyma devri artık kapanmıştır. Bunun en büyük mücadelesini de başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve partimiz vermektedir; sonuna kadar da verecektir. Darbe yandaşları ve heveslileri bunu asla unutmamalıdırlar."

Panelde konuşmacılarımız, Türkiye’de darbeler tarihi, 12 Eylül Darbesi’nin siyasi sonuçları, 12 Eylül Darbesi’ni oluşturan alt unsurlar ve benzeri konularla ilgili bilgilerini katılımcılarımızla paylaştı. Katılımcıların soruları ile devam eden panelimiz toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu

 

 

İl Gençlik Kolları Başkanımız Osman Tomakin, Güngören İlçe Gençlik Kollarımız tarafından düzenlenen Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın final müsabakasına katıldı. Güngören Gençlik Kollarımız tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Mahalleler Arası Futbol Turnuvası sona erdi.

İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Toplantımıza bir önceki dönem İl Gençlik Kolları Başkanımız İslam Konferansı Gençlik Forumu Diyalog ve İşbirliği Başkanı Av. Taha Ayhan ve bir önceki dönem İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılarımız Ahmet Yıldız, Ömer Sevban Ceylan ve Burhan Şentürk katıldı.

Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ